Н. Сираков откри футболния мемориал в Кърналово

Членът на Изпълкома на БФС Наско Сираков откри Х мемориален турнир „Вельо Г. Велев“ в с. Кърналово. Четвъртият в света от САЩ ‘94 пожела успех на участниците /род. 2003/04 г./ и изрази надежда, че голяма част от тях ще имат успешна футболна кариера, стигайки до националния тим на България. В увертюрния мач местните таланти, водени от треньорския дует Андон Янкулов-Красимир Кадиев, победиха комшийските надежди от Кавракирово с 4:0. Георги Ашминов откри в 6-та мин., до почивката Михаил Цеков удвои. 10-ина минути след паузата Антоан Велев бе точен, крайното 4:0 фиксира Венцислав Петров в средата на втората част. В другия полуфинал отборите на Първомай и Банско завършиха 0:0 в редовното време. При дузпите възпитаниците на Георги Коцев-Гаджо от ски столицата на Балканите демонстрираха по-здрави нерви и заслужиха победата с 4:2, с което и правото да спорят за купата в памет на най-добрия кърналовски футболист от близкото минало.