Струмчанинът Н. Бодуров се нареди сред българите грешници на „Олд Трафорд“

Струмчанинът Николай Бодуров се нареди сред българите грешници на стадион „Олд Трафорд“, пронизали собствената си мрежа. Защитникът си вкара ефектен автогол на реванша в 1/16 финалите в Лига Европа на своя „Мидтиланд“ срещу „Манчестър Юнайтед“ и постави началото на разгромния обрат 1:5, с който отборът му изхвърча от по-нататъшната борба след домакинската бомба 2:1. Преди половин век в историята останаха други двама наши национали Иван Вуцов и Георги Давидов, които на същия стадион разтърсиха българската мрежа по време на световното първенство с домакин Англия. Другото съвпадение е, че и в трите случая това става през първите полувремена.

Звездата на датчаните Систо смълча трибуните в 27-та мин., но само пет по-късно Бодуров засече остро центриране на Депай и възстанови паритета. В края на първата част Хуан Мата пропусна дузпа. След почивката изгря звездата на 18-годишния дебютант в тима на червените дяволи Маркъс Рашфорд, който реализира два бързи гола в 63-та и 73-та мин. До края остана време за попаденията на Ерера от дузпа в 87-та мин. и на Депай, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като Рьомер си изкара два жълти картона.

Жребият отреди на хората на Ван Гаал за съперник на осминафиналите сънародниците от „Ливърпул“. Втора двойка от една държава сформираха „Атлетик“ /Билбао/ и „Валенсия“. Другите 6 мача сблъскват „Шахтьор“ /Укр/-„Андерлехт“ /Бел/, „Базел“ /Швей/-„Севиля“ /Исп/, „Спарта“ /Чех/-„Лацио“ /Ит/, Борусия Д /Гер/-„Тотнъм“ /Анг/, „Фенербахче“ /Тур/-„Брага“ /Пор/ и „Виляреал“ /Исп/-„Леверкузен“ /Гер/.