Волейболистите взеха максимума в драма с Горна Малина

Волейболистите на „Академик“ /Бл/ победиха драматично „Звездец“ /ГМ/ с 3:1 /25:22, 25:21, 18:25, 26:24/ в залата на ЮЗУ „Н. Рилски“. Трите точки им осигуриха минимум седмо място в дебютния сезон във висшата лига. Мачът тръгна лошо за домакините, които трябваше да наваксват пасив от 10:15 в І гейм. Втората част премина далеч по-добре, но в следващата гостите от Горна Малина показаха зъби и не позволиха да ги затворят на нула. Те водеха с 13:11, когато протест срещу реферско решение им донесе жълт картон. Минискандалът обаче подейства положително на „Звездец“ и до края на гейма студентите не получиха шанс – 1:2. После избраниците на старши треньора Николай Алексиев направиха серия от 10:0 и поведоха с 16:9. Нещата вървяха нормално до 20:15, когато опонентите им отвърнаха с 9:2, довеждайки резултата до 24:22 в своя полза. Изправени пред реалната възможност да влязат в неясен тайбрек, домакините се мобилизираха и отговориха с 4 поредни точки за 26:24.

„Липсва ни спокойствие във важните моменти, иначе момчетата разполагат с достатъчно потенциал – коментира Н. Алексиев. – Като за първа година в тази група се представяме добре, натрупахме доста точки и опит”, допълни той.

„АКАДЕМИК“ /БЛ: Димитров, Спасов, Даракчиев, Крънчев, Недков, Петков, Михайлов-либеро /Чеперков, Тодоров/.