Футболист от Кърналово заби 5 гола в мача с Кавракирово

Атанас Дойчинов заби рядко срещаните 5 гола при победата на „Огражденец“ с 6:2 срещу „Вихър“ /Кавракирово/ в Кърналово. До почивката на двете попадения на Дойчинов /9-а, 33-та мин./ гостите отвърнаха с точни удари на Николай Калаксъзов /17/ и Христо Спасов /38/. Николай Касаветов даде аванс на огражденци в 52-та мин., до края Ат. Дойчинов отбеляза в 66-та, 71-та и 89-та мин., като последното си попадение вкара от дузпа, отстъпена му великодушно от щатния изпълнител на тима Андон Янкулов, който асистира за голяма част от головете за победителите. Лидерът „Калабак“ /Самуилово/ се съвзе скоростно от шокиращата загуба на рестарта в първенството от „Вихър“ и в спокойно русло се наложи над аутсайдера „Яков“ /Яворница/ с 2:0. За самуиловци вкараха Кирил Стоименов и Янислав Власов.
В отложен мач от III кръг „Ураган“ /Михнево/ победи като гост с 3:2 миналогодишния зонален първенец „Подгорец“. На „Естадио Мунисипал“ в Коларово Сотир Касареев откри за ураганите във 22-та мин., братовчед му Христо Касареев го дублира в 27-та мин. Класиката оформи в 85-та мин. Светослав Митов, чието попадение се превърна в сигнал за закъснял домакински щурм. Играещият треньор на „Подгорец“ Стоян Гогушев намали 2 минути по-късно, централният защитник Димитър Мицков вкара в последните секунди за 2:3, но за повече времето не стигна. Любопитно е, че двата тима ще възобновят спора си още през уикенда, когато по програма се срещат в Михнево.