Катастрофата между Симитли и Градево блокира съдиите за волейболно дерби в Разлог

Верижната катастрофа между Симитли и Градево в четвъртък следобед блокира пътя за Разлог на съдийската бригада, назначена на четвъртфиналния плейоф между местния „Пирин“ и „Арда“. Тандемът Любомир Сираков и Кирил Стоянов все пак успя да се добере до крайното местоназначение с минимално закъснение и даде начало на двубоя, в който домакините заличиха отличните впечатления от представянето си през редовния сезон с катастрофално поражение с 0:3 /20:25, 23:25, 23:25/. Това поставя тима на Иван Дурев пред непосилната задача да спечели реванша в ада на зала „Арпезос“, където кърджалии рядко допускат издънки, дори срещу водещите отбори, и да докара нещата до трета среща отново пред собствена публика. Пак Венцислав Георгиев беше най-резултатният играч на състава от планинското градче, макар и с нетипично слабия за реализаторските му умения актив от 13 т. /36 процента ефективност в нападение/. Гостите обаче нито за момент не изпуснаха инициативата и държаха мача под контрол. Неудържим на мрежата бе Спас Байрев, нанизал 25 т. /4 аса, 54 на сто в атака/, Капитанът Невен Нешев приключи с 11 т. и 64 на сто ефективно нападение.

Лидерът „Нефтохимик“ очаквано надви вкъщи новака „Тетевен“, като дори си позволи да даде един гейм – 3:1 /18:25, 25:15, 25:22, 25:20/, преди да демонстрира в пъти по-голямата си класа. Освен в Добрич другата драма се разрази в Монтана, където едноименният тим се измъчи срещу ЦСКА за 3:2 /28:26, 19:25, 22:25, 25:16, 15:11/. Ответните срещи са в неделя, при равенство в двата мача полуфиналистите се излъчват в трети мач в сряда.