Гришо и Мирний отпаднаха на двойки

Григор Димитров и Макс Мирний от Беларус отстъпиха с 6:7(5), 2:6 срещу поставените под номер 7 в в схемата на турнира в Индиън Уелс французи Никола Маю и Пиер-Юг Ербер и отпаднаха от турнира на двойки в Индиън Уелс.

Българинът и партньорът му сервираха за първия сет, но загубиха подаването си и французите изравниха за 6:6. Тайбрекът се развиваше равностойно до 11-ото разиграване, в което Маю и Ербер спечелиха минипробив и поведоха в резултата. Двамата французи спечелиха и първите четири гейма на втория сет, за да сложат край на срещата след час и 19 минути на корта.

Димитров ще играе директно от втория кръг в индивидуалната схема при мъжете.Съперник на българина, който има гарантирани 19530 долара и 10 точки за световната ранглиста, ще бъде германецът Александър Зверев. Срещата е тази вечер от 20:00 часа българско време.