Гредата и дузпа отнеха 3-те точки на младите орлета

Гредата и точно изпълнена от противника дузпа отнеха 3-те точки на младите орлета в междинния кръг на елитната група до 19 г. Вчера в ранния следобед на Рилци формацията на ОФК „Пирин“ завърши 1:1 с „Нефтохимик“, записвайки трето равенство тази пролет и четвърти мач без победа. В отсъствието на треньора Лъчезар Дафков от пейката ръководеше тима неговият предшественик Стефан Гошев, привлечен в щаба на мъжете след идването на Наджи Шенсой миналата есен. Косоварят изгледа срещата в студа заедно с другия си помощник Добри Митов и още стотина зрители.

Много дискусии породи решението на рефера Станимир Тренчев да посочи бялата точка в полза на гостите в края на първото полувреме за игра с ръка в пеналта на Благовест Урдарски, който беше паднал на тревата и се оказа на пътя на топката. Емоциите от отсъждането на сина на легендата на „Беласица“ Лозан Тренчев обаче не прекрачиха границата на благонамерения тон. Преди това в 20-та мин. Тошев вкара от фаул за домакините. След почивката пиринци заредиха пропуск след пропуск пред противниковата врата, а удар на Весков се отби в гредата. В събота благоевградчани гостуват на отстоящия на 10 т. пред тях „Монтана“.