В края на работната седмица и в последните часове на работния ден днес директорът на Областно пътно управление Росен Марков беше освободен от длъжност. Това се случи със заповед на министъра на регионалното развитие Иван Шишков, която пристигна в късния следобед.
Освобождаването идва само дни след посещението на министъра в района на активизиралото се свлачище на автомагистрала „Струма“ край Симитли, което предизвика сериозни затруднения в движението в посока София и доведе до образуване на колони от автомобили.
