Нищо ново: Григор Димитров отпадна в първия кръг и в Щутгарт

Григор Димитров загуби мача си от първия кръг на турнира в Щутгарт, Германия. Българинът беше отстранен от аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро, който в момента е 223-ти в световната ранглиста. Мачът завърши при резултат 6:4, 6:2 в полза на съперника на Димитров.

Първият сет вървеше спокойно до 4:4, когато Дел Потро направи пробив, а след това успя да взема собственото си подаване.

Във втората част Димитров продължа със слабата си игра и остави съперника си да поведе убедително с 4:0. До края на мача българинът не успя да намери точния начин да се противопостави на Дел Потро.

Загубата е пета поредна за Димитров, който отпадна в първия кръг на турнирите в Мадрид, Рим и на откритото първенство на Франция „Ролан Гарос“. Преди това българинът изгуби финала на надпреварата в Истанбул.

Победата пък бе трета за Дел Потро срещу българина. Аржентинецът участва в надпреварата в Щутгард с „уайлд карт“, а в следващия кръг ще играе с победителя от мача Лука Пуи – Джон Милман.

Следващият турнир, на който ще участва Димитров, ще бъде в Куинс, Великобритания.