„Сборная” от Петрич грабна Купата на кмета в Сандански

Сборен тим от Петричка община под името „Сборная“ спечели турнира по минифутбол „За купата на кмета“, организиран от община Сандански. За приза се бориха 8 отбора, разделени на две групи. Шампионите стартираха със загуба, но последвалите две победи ги пратиха на полуфинал, когато бе преодолян „Кахраман 8“, съставен изключително от юноши на „Вихрен“.

Във финалната битка срещу „Медиус” петричани спечелиха с 1:0 с победно попадение в последните минути на подвизаващия се в гръцкия „Диагорас“ Стоян Николакиев. В състава на първенците играха още Богомил Дюлгеров, Марио Кърпачев, Костадин Карагеоргиев и още неколцина футболисти от пиринската бундеслига, предимно от източното поречие на р. Струма.

Купата, златните медали и финансовият бонус в размер на 300 лв. бяха връчени от санданския градоначалник Кирил Котев. Със среброто се окичиха Красимир Милев, Атанас Атанасов, Алекс Симеонов, Стоян Драмов, Иван Манолев, като последните 4-ма също ритат в Гърция.Трети завършиха „Бившите“ от Сандански с Александър Русков, Марио Бачев, Валери Георгиев, Николай Стоилков-Газелата, Васил Ташев и Георги Владимиров в състава си, който се наложи в малкия финал срещу „Кахраман 8“ с 3:2.