Гимнастиците на „Л. Солачки“ трети отборно, 7 медала за „Пирин Благоевград 2011“

Момчетата старша възраст на „Л. Солачки“ /Бл/ заеха трето място в отборното класиране на турнира за купа „България“ по спортна гимнастика във Варна. За успеха допринесоха Красимир Тотев, Марин Гълъбов, Илиян Сиджимков и Данаил Стоянов. От тях сред индивидуалните медалисти се наредиха Кр. Тотев, който е 7-и в многобоя, 4-и на кон с гривни и 5-и на висилка, и Ил. Сиджимков /6-и на успоредка/. Четвърти отборно са момчетата младша, където Любомир Станоев е 4-и в многобоя, 2-ри на успоредка и 4-и на висилка, Младен Карабельов – 1-ви на халки, 3-и на прескок и 6-и на висилка, Слави Станоев – 7-и на успоредка, а Виктор Начев – 8-и на земя.

Момичетата младша се наредиха 6-и отборно. Дарина Начина се окичи с медал за 7-ото си място на земя при момичетата старша. Сребро на висилка сред юношите младша заслужи Бойко Иванов, който е 4-и в многобоя, на кон и халки и 5-и на земя, прескок и успоредка. Жоржета Кордева е 6-а на земя и 7-а на греда сред девойките младша. 7 отличия спечелиха състезателите на „Пирин Благоевград 2011“. Наско Миков е 3-и на успоредка, 8-и на халки и 9-и в многобоя, Боби Станчев – 4-и на земя, а Любомир Бакалов – 7-и на кон с гривни при момчетата младша, които са 7-и отборно в конкуренцията на 20 тима. Момичетата старша са 4-и отборно след доброто представяне на Йоана Дудаклиева /2-а на греда и 3-а на земя/. Девойките младша са 5-и отборно, там Йоана Стоименова взе сребро на греда и завърши 4-а на земя.