Нов в тима на орлетата се скъса да пропуска, феновете: Дано си пази головете за първенството

Новото острие на орлетата Станислав Костов се скъса да пропуска в първия летен спаринг на стадион „Христо Ботев“ и „Славия“ взе победа с 1:0 за самочувствие преди старта си в Лига Европа. Феновете в Благоевград приеха с разбиране пропилените възможности за гол на своя съгражданин с пожелателното: „Дано си пази головете за първенството“. Синът на бившия капитан и треньор на пиринци Йордан Костов загатна за потенциала си, действаше по целия фронт на атаката, не остави на мира бялата защита, излизаше на ударни позиции, липсваше му само малко късмет в завършващата фаза, но индикациите, че попаденията ще дойдат, са налице. Не изглеждаше притеснен от пропуските наставникът дебютант Стефан Генов, но все пак недвусмислено намекна, че му трябва още един нападател. Пловдивчанинът започна в стартовия състав с 5 от попълненията, които се понравиха със старанието си. Пред Георги Аргилашки в защитата действаха отляво надясно Тодор Гочев, Костадин Ничев, който единствен игра без смяна, Стилян Николов и капитанът Александър Башлиев. Тони Костадинов и Тодор Траянов оформиха опорната двойка халфове, отляво по крилото оперираше Димитър Благов, отдясно Тони Тасев, а Християн Казаков подпомагаше от задна позиция Владислав Златинов. Тази формация се държа равностойно срещу гостите, но почти не застраши вратата на Марио Кирев. Единственото чисто положение се откри пред Тасев, който в 20-та мин. изскочи сам срещу стража от Сапарева баня, но не успя да го преодолее, при добавката не сполучи и Златинов. На почивката 10 от титулярите останаха в съблекалнята и домакините живнаха. Само половин полувреме се задържа на терена Манол Чапов, който очевидно изпитва проблеми с кондицията. Със самочувствие влезе на мястото му откритието на сезона в елитната група до 17 г. Петър Христов. Вместо да си тръгнат с пълна от голове мрежа, при единия от двата си удара за 90 минути в очертанията гостите се добраха до успеха, точен бе в 77-та мин. 17-годишният Георги Йомов.
ОФК „ПИРИН“: Аргилашки, Башлиев, Ничев, Гочев, Николов, Костадинов, Тасев, Траянов, Златинов, Казаков, Благов /46-Кр. Костов, Карапетров, Сандев, Попев, К. Дяков, Божинов, Бенгюзов, Ст. Костов, Грозданов, Чапов, 67-Христов/.
„СЛАВИЯ“: Кирев, Пашов, Велков, Омар, Сергеев, Мартинов, Кръстев, Б. Васев, Балджийски, Йомов, Сердеров
/Петков, Стоев, Христов, Димитров, Карабельов, Станкев/.