Д. Бербатов се включи в тренировката на новака в елита „Верея“, ексорле бележи за старозагорци

Благоевградската футболна звезда Димитър Бербатов изненада играчите на новака в елита „Верея“ в сутрешната им тренировка на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Бившият национал се включи активно в двустранната игра, след което пожела успех на отбора през новия сезон в първа професионална лига. Той гостува на старши треньора на старозагорци Александър Томаш и асистентите му Косьо Мирчев и Тодор Кючуков, с които са в приятелски отношения.

По идентичен начин рекордьорът по отбелязани голове за България посещаваше аверите си, когато бяха част от щаба на „Банско“. Ден по-рано „Верея“ победи с 4:0 в контрола „Ботев“ /Гъл/ пред 200 зрители на същия терен. Д. Бербатов изгледа част от проверката от ВИП ложата и предизвика интереса на феновете. Домакините откриха резултата в 34-та мин. чрез Адама Гуидала. След почивката Ал. Томаш направи доста промени, а отборът му отбеляза още три гола. В 50-та мин. бившият бранител на „Берое“ Владимир Зафиров засече с глава центриране от корнер и увеличи на 2:0. 18 минути по-късно ексорлето Александър Якимов, който завърши миналия сезон в третодивизионния „Беласица“, се възполза от подаване на Вл. Зафиров и реализира третия гол. Четвърт час преди края крилото Иван Винков фиксира финалното 4:0.