Националът Ил. Мицански вкара за „Вихрен“ в увертюрната контрола с „Пирин“ /ГД/

Футболният отбор на „Вихрен“ победи „Пирин“ /ГД/ с 2:1 в увертюрната лятна проверка на двата тима, играна в Сандански. Домакините започнаха без трима от обичайните си титуляри Илиян Панчев, Николай Стоилков и Венци Стоянов и до антракта инициативата по-често бе у подопечните на наставника Анатоли Тонов. Първата част завърши с едва два точни удара към вратите. Хубаво слизане отдясно на Живко Грозданов в 14-та мин. завърши със спасяване на Иван Димитров, малко по-късно не сполучи и капитанът на неврокопчани Георги Самокишев, чиито удар отблизо с глава не намери мрежата зад санданския страж.

Играта видимо живна след почивката, когато старшията Стойко Найденов пусна в предни позиции национала Илиян Мицански, голаджията Александър Русков и напористия Васил Захариев, чиито имена бяха замесени в последвалите домакински голове. В 60-та мин. Мицански центрира прецизно, но ударът на В. Захариев с глава мина встрани. 5 минути по-късно Малкият Шилтън елиминира отдясно Михаил Михайлов и центрира успоредно на голлинията, пред която дебнеше Ал. Русков, за да разпечата от упор Радостин Урдарски за 1:0.
В атаката, веднага след изпълнения център, „Пирин“ можеше да върне светкавично гола, но Ж. Грозданов пак пропусна. В 74-та мин. Илиян Мицански удвои, след като нахлу през централната зона и с минаващ удар преодоля вратаря. Минути по-късно резервата Иван Воденичаров бе спрян непозволено в пеналта и реферът Радой Тасков назначи дузпа. От бялата точка не трепна десният бек Атанас Спириев, който оформи крайното 2:1. В оставащите минути двата тима вдигнаха още оборотите, но Радослав Моллов и Димитър Гърков не успяха да се разпишат.

„ВИХРЕН“: Ив. Димитров, Митрев, В. Георгиев, Стоев, Тренков, Н. Георгиев, Каталски, Р. Иванов, Златанов, Саватов, Владимиров /З. Димитров, Василев, Манолски, Якимов, Дънгов, Домозетски, Захариев, Русков, Ил. Мицански, Божинов, Д. Гърков, Д. Кафтанов, Велинов/

„ПИРИН“ /ГД/: Шоколарев, Спириев, Димитров, Самокишев, Михайлов, Мехремски, Ив. Макриев, Ловков, Грозданов, Ракищенлиев, Петков /Урдарски, Моллов, Ал. Георгиев, Воденичаров, Кобалищалиев, Боянчев, Гърков, Шабанов, Джамджиев, Баймаков/.