Студент по медицина бележи победно в Падеш, кметът на Полена рита за успеха над Д. Осеново

Студентът по медицина Асен Зикатанов донесе трудната домакинска победа на „Спортист-Падеш“ над „Спартак“ (Склаве) с 1:0. Мачът от подгрупа „Струма 1“ на „Б“ РФГ – Благоевград започна с едноминутно мълчание в памет на легендата Диего Марадона. През първото полувреме гостите от санданското село оказаха сериозна съпротива и се наложи наставникът на аржентинците Кирил Цацов да включва в игра ексорлето Кирил Грозданов. Нападателят центрира от корнер в 60-та мин., а Зикатанов засече с глава и отбеляза 8-ия си гол за сезона, увеличавайки на четири серията поредни срещи, в които се разписва. Попадението отвори още двубоя и последваха нови пропуски пред двете врати. В желанието да наложат волята си, опонентите се поизнервиха и благоевградският съдия Иван Донев трябваше да се намесва с официални предупреждения. Той охлади страстите с 4 жълти и 1 червен картон, получен за обаждане от вратаря на „Спортист-Падеш“ Николай Вакашински в 84-та мин. В оставащото време ръкавиците надяна полевият играч Владимир Трендафилов. Бившият хандбалист на „Интер“ (Бл) оправда доверието на К. Цацов и се отличи с прекрасно спасяване в последната минута. В другия сблъсък от ХІ кръг „Долно Осеново“ загуби от „Ветрен“ (Полена) с 1:2 в общинското петодивизионно дерби, което се състоя на стадион „Арена Симитли“. Символичните гости поведоха чрез Антонио Тошев, който оползотвори подаване на Александър Байрактарски в 12-та мин. Валери Крънчов изравни преди края на първата част, а в 83-та мин. Байрактарски завърши с гол контраатака на „Ветрен“. Екипа на победителите облече и кметът на с. Полена Веселин Топузов.