Андреев след загубата: Мога да си извлека поуки

Националът на България за Купа „Дейвис” Адриан Андреев заяви, че съперникът му в мача на сингъл днес Херардо Лопес Виясеньор е „играл уникален, страхотен тенис” и това е причина за поражението му. Резултатът между България и Мексико в неофициалното световно отборно първенство по тенис вече е 1:1, след като Андреев загуби в три сета, съобщи gong.bg.

„Започнах доста добре първия сет. С пробива 5:3 това беше решаващо да го спечеля. Във втория сет загубих концентрация, той започна да играе наистина уникален, страхотен тенис. Можех да играя малко по-стабилно, по-събрано. Мога обаче да си извлека поуки от този мач. Днес беше доста труден ден, всички сме изморени психически и просто се надявам да намерим решение срещу тези играчи на Мексико. Те наистина са голямо предизвикателство, няма значение класирането, всеки от тях играе страхотен тенис. Мико ще бъде напълно подготвен за днешния ми съперник, ще дадем 120 процента и ще се борим до край за победата”, заяви след мача Адриан Андреев.