Ансамбъл „Пирин“ разтърси сцената на НДК с премиерния спектакъл „Слънце да изгрее“

Ансамбъл „Пирин“ взриви Зала 1 на НДК с енергия и много красота. Премиерата в София на новия спектакъл „Слънце да огрее“ препълни салона, а сред гостите бе и министър-председателят Андрей Гюров, който горещо аплодира артистите и творческия екип.
На сцената оживяха истории на пиринци, родопчани, власи, турлаци, гагаузи – различни, но обединени от любовта към родното, където и по света да се намират.
Възторжените аплодисменти за всички на сцената и за вдъхновяващия творчески екип – диригентите Латинка Костова на хора и Марек Дяков на оркестъра, хореографа Венета Ценова, режисьора и двигател на художествената идея, главния художествен ръководител, хореограф и директор на ансамбъл „Пирин“ Мирослав Димитров – главен художествен ръководител, хореограф и директор на ансамбъл „Пирин“ не стихнаха дълго време.


Участието в спектакъла на Бистришките баби, Банските старчета, ученици от Националното училище за танцово изкуство и перкусиониста Иван Цонков създадоха допълнителна емоция заради срещата на сцената на няколко поколения.
Премиерата на „Слънце да огрее“ показа още веднъж, че когато традицията се пази с любов, тя продължава да вдъхновява и обединява
Само преди три месеца „Пирин“ имаше концерт в Зала 1 на НДК и фактът, че и сега тя бе пълна е доказателство за силата на благоевградския ансамбъл и таланта на артистите, вложили много труд и емоция в работата си.

ДИМИТРИНА АСЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *