16 футболисти изведе на първата лятна тренировка наставникът на „Беласица“ Николай Димитров. Аноносираната тройка нови попълнения от „Струмска слава“, двама от които юноши на благоевградските орлета, се включи на пълни обороти в заниманието. Нападателят Любомир Тодоров е на 21 г. и играе на двата фланга, а Димитър Митов на 20 г. се подвизава в ядрото на защитата. Опция за вратарския пост е Мариян Станчев. Пред треньорския щаб стои задачата да изградят практически нов отбор, след като от миналогодишната формация останаха само Антон Карачанаков, Костадин Котев, Живко Димитров и Динчо Йовчев, плюс пропусналият заради здравословен проблем увертюрната сбирка Иван Марчев. С отбора се готви и завърналият се от 17-ките на ЦСКА Константин Илиев, както и местните подрастващи Радослав Панев и Васил Кятипов. Към дузината напуснали в последния момент се присъединиха Петър Караангелов, преминал в „Пирин“ /Бл/, и Георги Каракашев, преместил се в изпадналия от елита „Монтана“. Тръгна си и местният талант Илиян Филчев, който избра да продължи кариерата си в „Хебър“, докато наборът му Димитър Яръмов е спряган за „Фратрия“. Въпреки множеството разговори, комитите не успяха да убеди Любомир Каракашев да остане у дома, след като през миналия сезон игра за „Спартак“ /Плевен/. На „Царя“ очаквано се завърнаха от „Пирин“ /ГД/ опитният централен защитник Атанас Димитров-Малкия Джаич и от „Банско“ фланговият бранител Антон Попов В упражненията след дълго отсъствие поради контузии се включиха и старите пушки Атанас Карачоров и Валентин Костов.





СТАНЧО СТАНЧЕВ
