„Беласица“ започна подготовка с 16 футболисти, напусналите надхвърлиха една дузина

16 футболисти изведе на първата лятна тренировка наставникът на „Беласица“ Николай Димитров. Аноносираната тройка нови попълнения от „Струмска слава“, двама от които юноши на благоевградските орлета, се включи на пълни обороти в заниманието. Нападателят Любомир Тодоров е на 21 г. и играе на двата фланга, а Димитър Митов на 20 г. се подвизава в ядрото на защитата. Опция за вратарския пост е Мариян Станчев. Пред треньорския щаб стои задачата да изградят практически нов отбор, след като от миналогодишната формация останаха само Антон Карачанаков, Костадин Котев, Живко Димитров и Динчо Йовчев, плюс пропусналият заради здравословен проблем увертюрната сбирка Иван Марчев. С отбора се готви и завърналият се от 17-ките на ЦСКА Константин Илиев, както и местните подрастващи Радослав Панев и Васил Кятипов. Към дузината напуснали в последния момент се присъединиха Петър Караангелов, преминал в „Пирин“ /Бл/, и Георги Каракашев, преместил се в изпадналия от елита „Монтана“. Тръгна си и местният талант Илиян Филчев, който избра да продължи кариерата си в „Хебър“, докато наборът му Димитър Яръмов е спряган за „Фратрия“. Въпреки множеството разговори, комитите не успяха да убеди Любомир Каракашев да остане у дома, след като през миналия сезон игра за „Спартак“ /Плевен/. На „Царя“ очаквано се завърнаха от „Пирин“ /ГД/ опитният централен защитник Атанас Димитров-Малкия Джаич и от „Банско“ фланговият бранител Антон Попов В упражненията след дълго отсъствие поради контузии се включиха и старите пушки Атанас Карачоров и Валентин Костов.

СТАНЧО СТАНЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *