Бивш играч на ЦСКА вкара два пъти в пиринската бундеслига

„Пирин“ (ГД) задържа първата позиция и разликата от 6 точки пред „Места“ след 6:1 като гост на „Авангард“ (Бачево) в пиринската бундеслига. Домакините бяха равностойни до почивката, когато резултатът бе 1:1. За първи път от много време насам гоцеделчевци се озоваха в ролята на догонващи, след като във 2-та мин. получиха гол от дузпа, за която нарушението извърши Тома Дерменджиев. Воденият от наставника Радослав Джугданов отбор изравни бързо, след като в 9-та мин. Борислав Шабанов довкара топката при суматоха в наказателното поле. Последваха пропуски на Мустафа Шериф, Благой Пасков и Борис Боянчев. В 47-та мин. Стефан Терзиев си припомни как се бележи и прекъсна головата суша, налегнала го напоследък, засичайки центриране на М. Шериф. В 53-та мин. капитанът Б. Боянчев се разписа красиво, директно от корнер. Влезлият като резерва Христо Демирев направи 4:1 от пряк свободен удар в 72-та мин., а в 76-та мин. Бл. Пасков материализира извеждащо подаване на Хр. Демирев за 5:1. Бившият играч на ЦСКА бе точен за втори път 5 минути по-късно, но след асистенция на Б. Шабанов.

„Към момента изпълняваме задачата до края на есенния полусезон да задържим лидерската си позиция. Разликата е добра, но нямаме нищо против да я увеличим. Показахме, че заслужаваме първото място. Имаме добър състав, който се надявам да запазим и след паузата. Тогава трябва да се готвим още по-усилено, ако искаме да се надяваме на нещо повече в плейофите за третия ешелон“, заяви Р. Джугданов.
„ПИРИН“ (ГД): Янев, Тафров, Боянчев (70-Кардашев), Кирчев, Шериф (65-Демирев), Дерменджиев, Ловков (80-Чаушев), Креболиев (72-Димитров), Пасков, Терзиев (51-Спасов), Шабанов.