Вируси и травми сломиха „Банско“ в Ботевград

„Банско“ възкреси закъсалия опашкар „Балкан“ след загуба с 2:3 в Ботевград. Козлите на два пъти водеха в резултата, но позволиха пълен обрат. На инжекции играха Павел Головодов и Петър Лазаров, който не тренира цяла седмица заради контузия. На сутринта преди срещата отпадна Ангел Маджиров, оказал се с висока температура и ангина, а Кирил Мутавджийски пък се пусна на антибиотици. В 12-та мин. Лазаров изпълни корнер и Йордан Лечов с глава откри. 2 минути по-късно вратарят на домакините Калин Донев спаси сигурен гол след шут на Христо Спасов. „Балкан“ изравни в 17-та мин., когато Емил Колев хладнокръвно реализира дузпа. В 36-та мин. Илия Карапетров прати добър пас над защитата към Хр. Спасов, който се пребори за позиция и отбеляза. След подновяването на играта ботевградчани излязоха коренно променени, докато при гостите контузиите започнаха да оказват ефект. В 51-та мин. напусна Лечов след обостряне на травмата в бедрото. Малко по-късно и Головодов трябваше да излезе принудително. В 55-та мин. „Банско“ пропусна да отбележи трети гол и да предреши до голяма степен мача, след като Спасов свали добре към Павел Головодов, който от точката на дузпата необезпокояван стреля над гредата. Капитанът Здравко Атанасов в 66-та мин. вкара с глава за 2:2, а в 78-та мин. Кристиян Ковачев отбеляза красиво, засичайки от въздуха  центриране на Ивайло Цветанов със силен изстрел в долния десен ъгъл на Абди Абдиков. В заключителни минути домакините геройски пазеха преднина, а Ковачев можеше да реши всичко, излизайки очи в очи с вратаря, но Абдиков се справи. „Отново ни преследваше лош късмет, след като играхме с толкова контузени играчи, а двама от тях трябваше да напуснат принудително. Това и липсата на достатъчно тренировки, заради травми и вируси, оказа своето влияние през второто полувреме“, заяви наставникът на козлите Георги Галчев.
„БАНСКО“: Абдиков, Петров, Мунин, Лазаров, Лечов (51-Мутавджийски), Слаев, Фикийн, Сандев (82-Златанов), Карапетров, Головодов (68-Мба), Спасов.