Профилирана гимназия „Яне Сандански” в Сандански за втора година участва в националната валоризационна конференция на тема „20 години ЦРЧР – Еразъм+ – Changing lives, Opening minds”. На собствен щанд ученици и учители представят гимназията с работно ателие „Приказна Коледа”.
Щандът на Сандански бе посетен от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, еврокомисаря по иновациите на младежта Мария Габриел, ректори на университети, директори на училища и представители на различни институции. Те успяха да си направят обща снимка с тях.
Гимназия „Яне Сандански“ е единствената профилирана гимназия в Благоевградска област с участие на конференцията.
ЛИДИЯ МАНЕВА

