Зло куче напада в района на пернишката хижа „Острица“ във Витоша. За това алармира Катрин Енчева в социалната мрежа. „Приятели, проблемът с „мечката“ в района на хижа „Острица“ във Витоша продължава! Вчера, в съботния ден, мои познати от Перник, са минали покрай хижата в посока хижа „Еделвайс“ и хижа „Звездица“. Едно от кучетата на „Острица“ ги е нападнало. Хвърляло се е да ги ухапе, било е с верига на врата и изключително зло. Спасило ги е това, че са били няколко човека и някак са успели заедно да се предпазят. На връщане обаче, след няколко часа, потърсили съдействие от случаен турист с автомобил, който ги откарал до пътеката. Същото куче отново било там и отново ги нападнало, като се опитвало да захапе гумите на автомобила“, разказва Катрин. За случая е подаден сигнал на 112.
„Също така е крайно време като общественост да дадем отпор на един частник във Витоша да прогонва туристите, бранейки личната си собственост с цената на животите ни! Опасни и агресивни животни, колкото и да сме природозащитници, нямат място в парковете, където ежедневно се разхождат хора. Не е достатъчно да са вързани“, пише още жената.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
