Бебе на около годинка заболя от морбили в Перник. Това е първият случай на шарката в областта, съобщиха за „Струма“ от РЗИ.
„Случаят е изолиран. Направени са епидемиологични проучвания. Няма повод за притеснение“, каза директорът на здравната инспекция д-р Александър Златанов. Детенцето все още е нямало ваксина срещу морбили, то е добре, уточни д-р Златанов.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА
