Каратистите на „Асикс“ вдигнаха меча на честта

Домакините от „Асикс“ спечелиха отборното класиране на XIII международeн турнир по карате за купа „Пирин“, който се проведе в Разлог. Възпитаниците на треньора Красимир Алексиев стигнаха до успеха след 6 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала. Втори в подреждането е „Странджа“, а трети остана македонският „Аеродром“. Мечът на честта, който се връчва на най-добрия състезател в проявата и остава за 1 година негово притежание, отиде при Благовест Бачев. Благоевградската надежда заслужи признанието с 3 победи по 9:0 в кат. до 35 кг при момчетата до 10 г., където се окичи и със златото. Приза за най-нахъсан каратист – чисто нов таблет, грабна с година по-големият му съекипник Виктор Началнички /35 кг/. Другите първи места в своите възрастови групи за „Асикс“ донесоха Кристиян Размирски /75 кг, до 16 г./, Мария Размирска /40 кг, до 11 г./, Мария Ничова /35 кг, до 10 г./ и Александър Ташков /50 кг, до 13 г./. В турнира се включиха 80 човека от 8 клуба.