С много емоции, усмивки и вълнение в ПГ по МСС „Пейо Яворов“ в Гоце Делчев тържествено бяха изпратени абитуриентите от випуск 2026. Тази година училището изпраща 80 зрелостници, завършващи в четири специалности – „Ветеринарен техник“, „Електронен транспорт и автотранспортна техника“, „Горско стопанство“ и „Производство на кулинарни изделия и напитки“.
Тържеството започна с изпълнение на химна на Република България, а специален акцент в програмата бе песента на абитуриентите, създадена специално за повода от гимназисти с помощта на изкуствен интелект. Музикалният поздрав предизвика силни емоции сред ученици, учители и родители.
Учители отправиха искрени послания към зрелостниците, пожелавайки им да бъдат успешни и отговорни професионалисти.
„Бъдете добри хора, а след това и добри специалисти, успешно справящи се с отговорностите в работата ви за в бъдеще“, пожелаха преподавателите.




От името на абитуриентите благодарности към учителите поднесоха Ели Гергова, Борис Ловков, Ахмед Кичуков и Ванеса Влахова.
„Сбогом не ви казваме, защото всеки учител остава в сърцата на учениците си“, споделиха развълнуваните дванадесетокласници.
Признателност към преподавателите изрази и Десислава Зайкова от името на родителите. Тя се обърна към зрелостниците с думите: „Днес най-лесното в живота приключи. Да сте здрави, честни и отговорни в действията си, да работите с любов и от сърце!“.
Директорът Ангел Живков също поздрави абитуриентите, като подчерта, че всеки човек се ражда с мисия, и им пожела успех по пътя напред. Той увери, че и занапред ще работи за това ученици и учители да имат отлични условия за обучение и развитие. „Попътен вятър и винаги сте добре дошли“, заяви директорът.
С насълзени очи своите пожелания към зрелостниците отправи и главният счетоводител Йорданка Бузова. „Не спирайте да вярвате в себе си и където и да отидете, работете със сърце и нещата ще се получат“, каза тя.
След изпращането на училищното знаме и пожеланията „На добър час“ тържеството продължи с връчване на персонални грамоти и книжката „Мисията на българите“. Последваха снимки за спомен, прегръдки и много емоции.
Абитуриентите на ПГ по МСС „Пейо Яворов“ ще отпразнуват своя абитуриентски бал на 26 май в местен ресторант. Преди това те ще се завърнат в любимото училище, за да участват в Парада на професиите и в общоградското тържество по случай 24 май.
КАТЕРИНА АВРАМОВА
