Стряскащо признание на наставника на орлетата Ив. Василев: По документи още съм треньор на „Пирин“, не са ми платили нито цент…

Как така назначават нов човек на поста ми, стартират подготовка, правят селекция, недоумява специалистът

Стряскащо признание за случващото се в „Пирин“ при новата власт направи наставникът на орлетата Ивайло Василев, който все още има действащ договор с клуба, научил е от медиите за назначаването на своя наследник Владислав Вутов и не е взел нито цент за времето, в което водеше отбора, макар че изпълни поставената му цел да спаси тима от изпадане в аматьорската група. „Потърсиха ме да помогна на „Пирин“ да не изпадне. Бях на специализация в Белград за лиценз ПРО, когато получих обаждането. Приех условията, „Пирин“ е кауза, смятам, че успях да свърша работата, която ми беше възложена. От медиите обаче разбирам, че ме сменят. След като акциите бяха прехвърлени в новото ръководство, те не водят разговори с мен. Беше ми казано, че повече няма да се разчита на мен. Разбирам ги, нормално е, когато са нови хора, да искат да преструктурират нещата. Но аз имам договор за още 1 година, по документи все още съм треньор на „Пирин“. Как така назначават нов човек на поста ми? Обявяват и старт на подготовка, организират се контроли, селекция… без абсолютно никой да ме потърси да разтрогнем договора“, недоумява 38-годишният специалист, цитиран от Блиц.

„Странно е, случващото се не е нормално. Най-малкото от уважение. Не би трябвало така да се случват нещата, но явно у нас така се работи, това е действителността. Новият собственик Георги Калпакчиев дойде последната седмица от сезона – преди гостуването на „Фратрия“. Тогава говорихме десетина минути. Беше ми обяснено, че искат да подменят всичко, да рестартират „Пирин“. Разбирам ги, нормално е така да работят, но да не ми се обадят и да се споразумеем за раздялата – това не е нормално. Изпълних си работата и „Пирин“ оцеля във Втора лига. Спънки на клуба никога не бих направил. Нямам интерес за подобно нещо. Силно се надявам, че в най-скоро време ще ми се обадят, за да разрешим този казус. Досега не ми се беше случвало подобно нещо. Дано всичко с „Пирин“ бъде наред, клубът да се развива. От сърце желая успехи на този славен отбор. Ще продължа да го подкрепям като фен и ще посещавам мачове на тима. И още нещо – от ден първи до момента не съм взел нищо, докато в същото време на футболистите бяха платени заплатите за април“, завършва изповедта си младият треньор.

ТОНИ КИРИЛОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *