Как така назначават нов човек на поста ми, стартират подготовка, правят селекция, недоумява специалистът
Стряскащо признание за случващото се в „Пирин“ при новата власт направи наставникът на орлетата Ивайло Василев, който все още има действащ договор с клуба, научил е от медиите за назначаването на своя наследник Владислав Вутов и не е взел нито цент за времето, в което водеше отбора, макар че изпълни поставената му цел да спаси тима от изпадане в аматьорската група. „Потърсиха ме да помогна на „Пирин“ да не изпадне. Бях на специализация в Белград за лиценз ПРО, когато получих обаждането. Приех условията, „Пирин“ е кауза, смятам, че успях да свърша работата, която ми беше възложена. От медиите обаче разбирам, че ме сменят. След като акциите бяха прехвърлени в новото ръководство, те не водят разговори с мен. Беше ми казано, че повече няма да се разчита на мен. Разбирам ги, нормално е, когато са нови хора, да искат да преструктурират нещата. Но аз имам договор за още 1 година, по документи все още съм треньор на „Пирин“. Как така назначават нов човек на поста ми? Обявяват и старт на подготовка, организират се контроли, селекция… без абсолютно никой да ме потърси да разтрогнем договора“, недоумява 38-годишният специалист, цитиран от Блиц.
„Странно е, случващото се не е нормално. Най-малкото от уважение. Не би трябвало така да се случват нещата, но явно у нас така се работи, това е действителността. Новият собственик Георги Калпакчиев дойде последната седмица от сезона – преди гостуването на „Фратрия“. Тогава говорихме десетина минути. Беше ми обяснено, че искат да подменят всичко, да рестартират „Пирин“. Разбирам ги, нормално е така да работят, но да не ми се обадят и да се споразумеем за раздялата – това не е нормално. Изпълних си работата и „Пирин“ оцеля във Втора лига. Спънки на клуба никога не бих направил. Нямам интерес за подобно нещо. Силно се надявам, че в най-скоро време ще ми се обадят, за да разрешим този казус. Досега не ми се беше случвало подобно нещо. Дано всичко с „Пирин“ бъде наред, клубът да се развива. От сърце желая успехи на този славен отбор. Ще продължа да го подкрепям като фен и ще посещавам мачове на тима. И още нещо – от ден първи до момента не съм взел нищо, докато в същото време на футболистите бяха платени заплатите за април“, завършва изповедта си младият треньор.
ТОНИ КИРИЛОВ
