След два поредни хеттрика орлето М. Тошев се кротна, съотборниците му обират лаврите за рекордния погром 31:0

Орлето Мартин Тошев се кротна след двата поредни хеттрика за „Ерцгебирге“ в контролите и остави на съотборниците си да оберат лаврите при рекордния погром 31:0, който новакът във втора бундеслига на Германия нанесе на аматьорския „Райхенбах-96“ в деветата си проверка за лятото. Това е най-голямата победа в историята на тима от Ауе по време на предсезонната подготовка.

Новото попълнение от симитлийското село Крупник в състава на Павел Дочев игра през първото полувреме, когато теменужките вкараха „само“ 12 гола, а на почивката остана в съблекалните, както и цялата стартова 11-рка. Влезлият като резерва Дмитрий Назаров се развихри през втората част със 7 попадения. С 4 се отчете друг появил се на смяна Ники Адлер, по три пъти пронизаха мрежата на домакините Себио Суку, Паскал Кьопке и Марио Квешич. 24 ч. по-рано Тошев и компания разнесоха с 21:0 „Гелобтланд“, от позицията на резерва крупничанинът реализира първия за вторите 45 минути гол и последните два в мача.