Левски помечта за минути, отпадна незаслужено от Европа (СНИМКИ)

Левски отпадна във втория квалификационен кръг на Лига Европа от Марибор (Словения). В мач реванш на стадион „Георги Аспарухов“ двата отбора завършиха наравно 1:1 и след 0:0 в Словения българският тим напуска надпреварата. „Сините“ помечтаха за няколко минути, след като Франсис Нар (22) даде преднина за 1:0. Таварес обаче изравни със скъпоценното попадение в 68-ата минута, пише блиц.

Люпко Петрович заложи на очакван състав без никакви изненади. В защита започнаха Сашо Александров, Димитър Пиргов заедно с Александър Александров и Веселин Минев отляво. Пред тях действаха двамата дефанзивни халфове Георги Костадинов и Де Нойер. Тримата офанзивни полузащитници пред тях бяха Прохазка, Аниете и Франсис Нар, а на върха на атаката сам стартира Венцислав Христов.

Левски изигра много добро първо полувреме и можеше да отбележи повече от един гол. В 15-ата минута Венцислав Христов със странична ножица не успя да уцели вратата от близко разстояние. В 22-ата минута Франсис Нар откри резултата в полза на „сините“. След дълга топка в полето на Марибор десният защитник Ходжич не успя да я овладее. Нар му я открадна и нахлу отляво в наказателното поле. Последва диагонален хубав удар от малък ъгъл, който доведе до 1:0 в полза на Левски. Само две минути след това Венци Христов се озова сам срещу Ханданович, който обаче изби с крак.

В 28-ата минута Йоргачевич направи спасяване, след което Миливое Новакович удари гредата. В мелето в наказателното поле Димитър Пиргов влезе грубо в корема на Новакович, за което съдията даде дузпа за Марибор. Зад топката застана Таварес, който обаче не успя да преодолее Йоргачевич. Нападателят на словенския тим стреля вляво, а вратарят отрази удара му. Последва още едно спасяване за сръбския страж в 30-ата минута, като отново Таварес бе изпълнител на изстрела. През първата част „сините“ отново демонстрираха добра тактическа дисциплина и напипаха слабото звено в защита на Марибор, но за съжаление така и не стигнаха до второ попадение.

Второто полувреме започна с нов пропуск за Левски. Роман Прохазка не успя с глава да промуши топката зад Ханданович, а след това Георги Костадинов при добавката стреля от външната страна на вратата. В 68-ата минута треньорът на Марибор извърши смяна. Именно влезлият като резерва Байде центрира отляво, Йоргачевич изби, но цялата защита на Левски „заспа“ и позволи на Таварес с мощен шут да вкара топката във вратата за 1:1. Домакините леко се стъписаха в следващите десетина минути, а наставникът на гостите Дарко Миланич допълнително накъса играта с още две смени. Люпко Петрович извади единия от опорните си халфове – Георги Костадинов и пусна Адениджи. Малко след това в игра се появи новото попълнение Хеан Деса, който смени Антонио Аниете. Секунди след влизането си в игра Деса отправи добър удар, но Ханданович се справи. В последните секунди реферът даде фаул в атака на Франсис Нар, а домакините искаха дузпа за нарушение срещу футболиста.