„Беласица“ преодоля латиноамериканци на 43-градусова жега в Кърналово

„Беласица” тръгна с победа 2:1 над мексиканския „Фут Бико” в с. Кърналово. Пръв от комитите изпусна Мартин Таушанов, който прехвърли вратаря и рамката в 10-та мин. 7 минути по-късно Димитър Наков центрира отдясно и в опита си да изчисти защитник на гостите нацели страничната греда. В последвалото разбъркване Красимир Шапкаров с удар по тревата намери мрежата – 1:0. В 21-та мин. образцова атака по десния фланг, започната от Иван Манолев и преминала през Александър Митушев, стигна до Шапкаров, който от 1 метър удвои. При една от редките си контри латиноамериканците се разписаха почетно. Стори го Себастиан Бернал, който в 30-та мин. изскочи зад петричката защита и реализира. Заради нарушение срещу Митушев 120 секунди по-късно главният рефер Емил Вангелов отсъди дузпа за „Бела”. Капитанът Владимир Кабранов стреля в десния ъгъл, но вратарят на „Фут Бико” Любомир Стоянов изби. До почивката централният бранител Марин Георгиев с глава стреля над гредата, а Кабранов се размина в близост до голлинията след успоредно центриране на Таушанов. През втората част 3 отлични спасявания в рамките на 10 минути направи третият петрички страж Антон Йорданов. Последва нова порция пропуски на комитите. В 75-та мин. навършилият пълнолетие ден по-рано Тодор Кръстев изскочи сам срещу Стоянов, който парира острия му шут, при втория опит не сполучи и Таушанов. 3 минути по-късно пробвалият се в „Локо” /Пд/ Александър Смилков бе изпуснат по левия фланг, но на чиста позиция стреля слабо покрай Стоянов в аут. Финалната атака на петричките резерви завърши със силен шут на Живко Димитров над рамката. Солидарно с двата отбора и 100-тината фенове, на двучасовата жега стоически издържа и петричкият градоначалник Димитър Бръчков.

„БЕЛАСИЦА“: Стоянов, Митушев, М. Георгиев, Граминов, Костов, Танев, Наков, Манолев, Таушанов, Кабранов, Шапкаров /К. Георгиев, Йорданов, Смилков, Бояджиев, Илиев, Шамкалов, Танчев, Динев, Кръстев, Тупаров, Спасов, Димитров, Чаров, Вангелов/.