„Банско” стартира лятната си подготовка в понеделник в късния следобед. Тя ще протече изцяло при домашни условия, защото в планинския град идват много родни и чуждестранни футболни тимове, бягащи от жегите. Именно сред тях са избрани и противниците за уговорените контроли, към които има вероятност да бъде добавена поне още една в периода 11-24 юли. Първата проверка е на 4 юли с „Костинброд“. 4 дни по-късно козлите срещат „Монтана“. На 11 юли е сблъсъкът с „Ботев“ (Ихт), следват спаринги с дубъла на „Левски“ и „Беласица“ (24 юли). Всички мачове ще се играят в Банско, ако условията не наложат промяна на мястото. „Свършихме доста предварителна работа, сега ни остава да се подготвим за новия сезон и се надяваме да бъдем по-добри от предишния, когато имахме неприятни моменти и бяхме изпаднали в криза. В крайна сметка излязохме от нея, но не трябва да се стига отново до подобни екстремни моменти“, коментира старши треньорът на банскалии Борис Галчев.
ВАСИЛ БОРИСОВ
