Вместо традиционната жива музика на мегдана за празници като Възкресение Христово и Курбан Байрам в село Огняново ще бъде изграден стрийт фитнес в парка. Както „Струма” писа преди месец идеята оповести кметът Иван Ижбехов.
Той уточни, че благоустройствените дейности в парка все още не са приключили. Макар строгата забрана за достъп да е отменена заради приключващите изкопни работи, той призова жителите и гостите да бъдат внимателни и да спазват правилата за безопасност.


В краткосрочен план се предвижда косене на тревните площи, третиране срещу кърлежи и вредители, отстраняване на неизправности в поливната система, премахване на стар гараж и монтаж на новия стрийт фитнес.
КАТЕРИНА АВРАМОВА
