Отборът на Професионалната гимназия по електроника и енергетика в Банско спечели националното състезание по приложна електроника „Мога и зная как“ за състезатели от ХІ и ХІІ клас.
Младите техници изработваха симулатор на автомобилна аларма и сигнализация за забравени светлини на кола.
До финала достигнаха по 6 отбора от всяка група.
Втори сред деветокласниците и десетокласниците е отборът на Професионалната техническа гимназия „Цар Симеон Велики“ в Търговище, а трети – ПГЕЕ в Банско.
Националното състезание „Мога и зная как“ се проведе за 11-а поредна година, а домакин на финалния кръг беше ПГЕЕ в Банско.
ИВАН ИВАНОВ
