Две момчета накараха Радомир да се гордее с тях

Две момчета от Радомир показаха, че честността и доброто възпитание са ценности, които намират реално проявление в ежедневието. Денислав Евгениев Драгомиров, ученик в шести клас на ОУ „Христо Смирненски“, и Владислав Венциславов Кирилов, ученик в осми клас на СУ „Св. св. Кирил и Методий“, намерили портфейл с документи и 400 евро. Те незабавно предали намереното на органите на реда, за да бъде върнато на неговия собственик. За своята достойна постъпка двамата ученици бяха отличени на официална церемония в сградата на Районното управление в Радомир. Наградите бяха връчени от началника на РУ – Радомир, главен инспектор Павел Джалев, който поздрави момчетата за проявената честност и гражданска отговорност. На награждаването присъстваха доброволците от Детското полицейско управление в Радомир, тъй като едно от наградените момчета е част от инициативата. Денислав Драгомиров и Владислав Кирилов получиха почетни грамоти от главен инспектор Павел Джалев и предметни награди, връчени от инспектор „Детска педагогическа стая“ Десислава Попова.


„Зад тази достойна постъпка стоят всеотдайни родители и мотивирани учители. Поздравявам семействата за възпитанието, което са дали на своите деца, и благодаря на учителите и ръководствата на училищата, които ежедневно утвърждават ценности като честност, почтеност и отговорност“, заяви той.

КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *