Неврокопчани и банскалии осакатяха след дербито помежду си, Чезето се завърна под Хисарлъка с глоба

Отборите на „Пирин“ /ГД/ и „Банско“ осакатяха след дербито помежду си в предпоследния есенен кръг, което хората на Борис Галчев спечелиха с 2:0. Освен че уволниха треньора Иван Маринов, неврокопчани изгубиха трима играчи за следващия си мач в ЮЗ Трета лига, който е чак напролет, тъй като на отбора предстои нулев уикенд преди паузата. Мартин Кочанов изгоря заради червения картон срещу козлите, докато Асен Либяховски и Ибрахим Алим за пети път през сезона бяха декорирани в жълто. Това утежнява още повече задачата на бъдещия наставник на тима, който за капак наследява отбор, здраво заседнал на дъното в класирането със скромните 6 т. от 2 победи и 14 поражения. Банскалии отписват от сметките за един двубой Денис Ангелов и Борис Ейков, които също стигнаха тавана на разрешените официални предупреждения. По ирония на съдбата следващият техен и на пиринци противник е един и същ – „Балкан“, който гостува на ст. „Свети Петър“ под Тодорка тази събота и домакинства през февруари догодина на аутсайдера.

Н. Николов

И. Алим

В другия поток старшията на „Рилски спортист“ Николай Николов-Чезето измъкна точка срещу бившия си тим „Кюстендил“, но завръщането му под Хисарлъка бе съпроводено с нервни изблици край тъчлинията, заради което Дисципът го санкционира с предупреждение и глоба в размер на 50 лв. Ексорлето в редиците на скиорите Мартин Динов сяда сред зрителите за срещата вкъщи с опашкаря „Надежда“. Състезателната 2022 г. приключи за Красимир Великов от „Септември“ /Сим/, който посреща в края на седмицата детронирания водач „Костинброд“. Трима отпадат от отбора на почиващия в последния кръг „Оборище“ – Георги Кременлиев, Иван Георгиев и Мирослав Делков, но ще изконсумират наказанията си в отложения мач днес с „Левски II”, за да са на линия за пролетното гостуване в Кюстендил.

СТОЙЧО СТОИЦОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *