Орлето М. Митев набеляза таланти на „Беласица“ за националните формации в контролата с „Монтана“ в Банско

Детският футболен тим на „Беласица“ /до 14 г./, воден от наставника Емил Шаламанов, загуби с 1:2 проверката срещу „Монтана“ /U15/, играна в Банско. Петнайските в комплект с формацията U17 от северозападния град бяха на лагер под Тодорка, готвейки се за участие в елитните групи на своите възрасти през идния сезон, като по-малките поканиха за спаринг петричките надежди. Комитите влязоха плахо в мача и сините успяха на два пъти да намерят мрежата зад Стойчо Георгиев в началните минути. Малко преди почивката Александър Николов намали. За второто полувреме талантите на „Бела“ излязоха още по-нахъсани и диктуваха ситуацията на терена през по-голямата част от игровото време, но на няколко пъти голмайсторът им пропусна от добри позиции да вкара отново след хубави пробиви по двата фланга. Монтанци също имаха своите шансове, ала вратарят Антон Паунков не позволи ново попадение.

Мача наблюдава бившият треньор на „Беласица“ от ерата „Хаджииванов“ – орлето Мирослав Митев, който от доста години се грижи за вратарите на „Монтана“. Благоевградчанинът паралелно има ангажимент и към националните формации при децата и юношите, и след като хареса неколцина от петричките футболисти, веднага звънна на съответните щабове да заострят вниманието си върху набелязаните състезатели.

Детската формацията на „Беласица“ /р. 2006/07 г./ пропусна да стигне поне до равенство с „Монтана“