Арестуваха 37-годишен банскалия, драснал клечката на колата на бившата си приятелка след закана за убийство

Банскалия бе обвинен за палеж на автомобила на бившата си приятелка, неизпълнение на заповед за защита от домашно насилие и закана с убийство. Тези престъпления са извършени при условията на домашно насилие, съобщиха от Районна прокуратура – Благоевград, под чието ръководство тече разследването.

На 7 юни в Банско Р.Д. не изпълнил заповед за защита от домашно насилие, издадена от Районен съд – Разлог по гражданско дело. Въпреки наложената забрана да доближава жилището на В.Б., той нарушил съдебната заповед и отправил закана с убийство към нея по телефона. Заканата е могла да възбуди основателен страх у пострадалата за нейното осъществяване.

През нощта на 8 юни на паркинг пред жилищна кооперация в гр. Банско Р.Д. запалил лек автомобил, ползван от В.Б.

В хода на разследването са извършени оглед на местопроизшествието и други неотложни процесуално-следствени действия. Към доказателствения материал е приобщен мобилен телефон с протокол за доброволно предаване. Разпитани са свидетели и пострадалата.

37-годишният Р.Д. е привлечен в качеството на обвиняем и е задържан за срок до 72 часа. Предстои наблюдаващият прокурор да внесе в  съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

БЕТИНА ГЕОРГИЕВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *