ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ В ГОРАТА НАД С. ИЛИНДЕНЦИ! 56-г. работник на петричката „Мултитруп” с опасност за живота, затиснат от пълно с трупи ремарке

Ремарке с дърва е затиснало и ранило тежко 56-годишен работник в дърводобивна фирма от Петрич. Пострадалият е Георги Златков, той е в болницата в Сандански с множество травми и с опасност за живота. Тежкият инцидент е станал в горски участък в местност над село Илинденци, община Струмяни.

Инцидентът станал вчера около 14.50 часа. Георги Златков бил до ремаркето и бил притиснат от него. Веднага е подаден сигнал на тел. 112, на място е пристигнала линейка, пострадалият е закаран в санданската болница с множество травми. Настанен е в реанимацията на болницата в Сандански, поради тежкото му състояние не е транспортиран за София.

Георги е в медикаментозна кома, като е поставен на командно дишане, с голяма кръвозагуба и в тежък хеморагичен шок. Далакът и черният му дроб са разкъсани, има голям кръвоизлив и с е политравми, има опасност за живота му.

Инцидентът е станал в горски участък край с. Илинденци, за който фирма „Мултитруп” има сключен договор за добив и преработка на дървесина. При опит да свърже ремаркето с трупи с товарния камион МАН, който вече е бил натоварен с трупи, Георги е бил притиснат от ремаркето. По случая е сезирана прокуратурата и ОИТ – Благоевград.

Фирмата, в която работи Георги, е със седалище Петрич, а базата на фирмата се намира в с. Кърналово. Собственик на фирмата е Венци Кондаков.

Пострадалият Георги Златков живее в с. Михнево, община Петрич. Той не е семеен, живее с брат си. По адресна регистрация се води, че е жител на планинското петричко село Крънджилица.

Работата по установяване на причините за инцидента продължава.

ЛИДИЯ МАНЕВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *