В необичайна обстановка, в присъствието само на 8 съветници заради пандемията, новият общински съветник в ОбС – Дупница, юристът Светлозар Тричков, положи клетва. Колежката му от „Народен съюз“ д-р Лорета Николова, ексдепутат от СДС, му подари малка кутийка с дребни сладки, които лично приготвила, като му пожела: „Работата ти като общински съветник да ти е сладка”.
38-г. Св. Тричков зае мястото на напусналия местния парламент Вергил Кацов.
Както „Струма“ писа, преди около месец бизнесменът и политик Вергил Кацов уведоми председателя Костадин Костадинов, че напуска ОбС. „Още при влизането ми в ОбС като общински съветник аз заявих на моите съпартийци, че ще бъда на тази позиция само две години, след това ще напусна, за да дам шанс и на друг от нашата листа. Така и направих”, заяви В. Кацов.
Св. Тричков е юрист по образование и работи като адвокат на свободна практика. Не е семеен. Живее и работи в Дупница.
В момента на клетвата като общински съветник на Св. Тричков течеше неприсъствено заседание на ОбС заради пандемията. Общински съветници от БСП са обвинили председателя К. Костадинов, че нарочно е насрочил неприсъствено заседание, защото ще се гласуват важни докладни за общината. Социалистите са визирали данните от Областния щаб за борба с Ковид-19, за драстично намаление на новозаболелите в община Дупница, което според тях позволява присъствена сесия.
На нападките им К. Костадинов заяви: „Не е уместна забележката на колегите отляво, защото на Председателски съвет се решава каква да бъде сесията – присъствена или не. Председателят на групата на БСП Ив. Петров гласува със „за “ неприсъствена сесия. Ще търсим възможност заседанията да се провеждат в театъра, за да има по-голямо разстояние между общинските съветници”, заключи К. Костадинов.
ЙОРДАНКА ПОПОВА

Д-р Л. Николова подари малка кутийка със сладки на Св. Тричков
