Каратистите на „Шурикен“ комплексни първенци в Лесковац

Кюстендилските каратеки от „Шурикен“ грабнаха първото място на международното състезание „IPPON CUP“ в Лесковац /Сърбия/. Възпитаниците на треньора Емил Димитров станаха комплексен победител за пореден път, след като спечелиха 12 златни, 10 сребърни и 11 бронзови медала. След тях се наредиха „Йошитака“ /Скопие/ и „Партизан“ /Кочани/, а непосредствено след челната тройка е другият тим от града под Хисарлъка – „Дарис“. Неговите състезатели заслужиха 7 златни, 1 сребърно и 5 бронзови отличия.

„Клубът ни се класира на първо място в крайното класиране благодарение на прекрасните ни деца. Браво, шампиончета, страхотни сте”, каза наставникът  Е. Димитров.

Турнирът „IPPON CUP“ става все по-популярен сред каратистите от Балканите и Европейския съюз. В надпреварата тази година взеха участие над 700 бойци от 53 клуба, а от кюстендилския клуб се включиха 22-ма спортисти. В неделя шурикените са домакини на мемориала „Светослав Иванов“.